کانکتور ابزار دقیق

کانکتور های ابزار دقیق با طراحی DOUBLE FERRULES در رده پر اعتماد ترین اتصالات هیدرولیک با میزان نشتی صفر بالا ترین کاربرد را در سیستم هیدرولیک و اتوماسیون در صنایع نفت و گاز را دارا می باشد.  نوع اتصال این کانکتورها باعث امکان مصرف آنها در سیستم های چند مواده (شامل اتصال لوله  فولاد به استیل، مس ، برنج ، آلومینیوم و …)  می گردد.
کانکتور ابزار دقیق یا اتصالات ابزار دقیق و یا اتصالات استینلس استیل قطعاتی هستند که برای هرگونه تغییر در جهت جریان سیالات در خطوط لوله کشی (تیوب کاری) ابزار دقیق ، ایجاد انشعاب در تیوبهای ابزاردقیق برای فراهم کردن مسیرهای بیشتر برای عبور سیال، کور کردن یکی از شاخه های لوله تغییر قطر لوله و … تولید ، ساخته و از آن ها استفاده می شود.

فرول و بک فرول چیست ؟

فرول FERRULE و بک فرولBACK FERRULE  دو واشر فلزی  (از جنس کانکتور)  در هم درگیر می باشند که در هنگام بستم مهره ها با فشرده شدن در هم یک سیستم آب بندی با نشتی صفر را برای عبور سیال بوجود می آورند. جنس متریال فرول و بک فرول با توجه به نیاز کارکرد دارای استهکام کشش و فشار کمتری به نسبت مهره و بنده کانکتور بوده تا در هنگام محکم کردن مهره ها براحتی له شوند .

متریال کانکتور:

با توجه به  تکنولوژی دقیق ساخت انواع کانکتور و وزن پایین محصولات، فاکتور متریال کمترین تاثیر را در هزینه تمام شده این محصول دارا می باشد . لذا استنلس  SS316L/SS316 پر طرفدار ترین گزینه برای تمامی تولید کنندگان خواهد بود. تولید کانکتورها از متریال خام با استاندارد های A276,ASME SA479, ASTM A479 و یا تمامی فرم های فورج (چکش کاری شده) متریال با استاندارد ASME SA182  ویا ASTM A182 خواهد بود. قابل توجه اینکه متریال تمامی کانکتور ها مطابق استاندارد NACE MR0175 / ISO15156 می باشد.

نوع رزوه کاری :

 • ایزومتریک ISO
 • NPT

فشار کارکرد :

کلاس کاری تمامی کانکتورها #۶۰۰۰ می باشد این طراحی فشار قابلیت استفاده کانکتور ها برای تمامی تیوب های با ضخامت های مختلف طبق استاندارد را دارا می باشد. گزینش ضخامت تیوب در دمای محیط بر اساس چارت ذیل قابل دستیابی است.

جهت انتخاب تیوب در دماهای بالاتر از ۱۰۰F از ظریب اطمینان موجود درجدول ذیل استفاده فرمایید.

فولاد آنلاین  این افتخار را دارد که با دارا بودن انبار استوک کالای انواع کانکتور با برند های ذیل در ایران پشتیبان نیاز صنعت در تامین این کالا باشد.

 • SWAGE LOK سوییچ لاک
 • PARKER پارکر
 • VEE LOK وی لاک
 • C LOK سی لاک
 • HY LOK های لاک
 • BI LOK بی لاک
 • S LOK اس لاک
 • UNI LOK یونی لاک
 • SANDVIK سندویک

چرا از کانکتورهای ابزار دقیق  یا فیتینگ استفاده میکنیم ؟

اتصالات جوشکاری شده در صنایع مختلف بسیار عالی و مطمئن عمل خواهند کرد. با این حال، بر خلاف اتصالات فیتینگ یا  فرول دوقلو،  از آنها نمی توان در هر شرایطی استفاده کرد. تصور کنید عملیات تعمیر و نگهداری روی تجهیزات ابزاردقیق لوله گاز انجام می شود. جرقه ای که هنگام جوشکاری اتصالات استفاده می شود ممکن است فاجعه ایجاد کند. مطمئناً در این شرایط کاری از اتصالات جوشی استفاده نمی‌کنید… در این گونه موارد، از  اتصالات فشاری ابزاردقیق یا همان فیتینگ ها یا با ترجه تحت الفضی از اتصالات فرول دوقلو استفاده میکنید

انواع کانکتور

با توجه به نحوه اتصال این اقلام رنج وسیعی از انواع کانکتور تولید می گردد برخی از پر کاربرد ترین آنها به شرح ذیل می باشد:

FEMALE BRANCH TEE
FEMALE CONNECTOR
BULK HEAD FEMALE CONNECTOR
BULK HEAD UNION