راحت تر مطالعه کنید اطلاعات محتوا
تنظیمات صفحه
برند ها

استاندارد NACE MR0175/ISO 15156

استاندارد NACE MR0175/ISO 15156  چیست؟

 

استاندارد NACE MR0175/ISO 15156  مشخصات مورد نیاز متریال پایپینگ مناسب برای انتقال سیال گاز ترش و یا گاز قبل از پالایش (شیرین سازی)است. این سیالات دارای  H2S می باشد.

در این استاندارد متریال به کار گرفته شده کمترین ریسک را در انتقال گاز ترش ارائه خواهد داد. قابل توجه اینکه گاز ترش قبل از پالایش دارای آلودگی شدید محیطی و انسانی بوده و همچنین عمر متریال به کار رفته در سیستم پایپینگ را پایین خواهد آورد. در استاندارد NACE MR0175 هدف رعایت میزان سولفور S موجود در ترکیب شیمیایی و هم چنین توجه به میزان سختی متریال فلزی می باشد. با این راهکار نتایج ذیل قابل دسترس خواهد بود.

  1. پایین آوردن میزان سولفور S باعث کمتر ترکیب شدن و از بین رفتن این ماده با گاز ترش و در نتیجه شکست کمتر و عمر بالاتر متریال فلزی خواهد بود .
  2. در حین عبور سیال گاز ترش و ترکیب آن با بدنه سیستم پایپینگ در صورت سختی بالا ترک های میکروسکوپی در سیستم بوجود خواهد آمد، چنانچه متریال دارای سختی بالا (بیشتر از ۲۲HRC) باشد ریسک شکست متریال به شدت افزایش خواهد یافت بنا براین طبق استاندارد NACE MR0175 فرآیند ساخت باید به گونه ای باشد که درجه سختی نهایی متریال در رنج این استاندارد باشد.

تکیه بر استاندارد  NACE MR0175/ISO 15156 امروزه باعث بهبود عملکرد خط پایپینگ و کاهش هزینه تمام شده در یک خط انتقال را خواهد داشت.

جهت دانلود استاندارد NACE MR0175/ISO 15156 2015  کلیک کنید

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ۸-۸۸۷۰۸۵۲۶ و یا پست الکترونیک : INFO@PFMAHAN.COM تماس حاصل فرمایید.

پخش فولاد ماهان تهران (سهامی خاص)