راحت تر مطالعه کنید اطلاعات محتوا
اطلاعات محتوا
تنظیمات صفحه
برند ها

double compression fitting

double compression fitting

 

در سیستم لوله کشی هوای ابزار دقیق هوک آپ HOOK UP برای داشتن یک  اتصال بدون نشتی و همچنین نصب سریع و آسان لوله از اتصالات فرولدار یا همان double compression fitting استفاده میکنیم. اتصالات فشاری دبل فرول دارای یک مهره بیرونی و دو فرول با قابلیت تغییر شکل از آلیاژهای نرم و یا غیر آهنی و بدنه هستند که برای اندازه های لوله متریک مناسبند. هنگامی که مهره اتصال بر روی لوله پیچ می شود فرولها تغییر شکل میدهند و باعث ایجاد یک مهروموم (آببند)محکم میشوند.

مهمترین تامین کنندگان این نوع اتصالات شرکت های  Swagelok ,Parker ,Veelok ,C-lok در بازار میباشند.

اتصالات فرولدار امکان اتصال دو تیوب استنلس استیل به هم را فراهم می کنند.

ابعاد رایج این اتصالات از “۱۶/۱ تا ۲” و ۲ تا ۵۰  میلیمتر برای اندازه های متریک میباشد.

به تناسب فشار کاری لوله ای که باید نصب شود درجه بندی   Hook up اتصالات میشود.

نحوه آب بندی در اتصالات double compression fitting

بدلیل اینکه متریال فرول و بک فرول بصورت ریخته گری می باشد مقاومت کششی کمتری از جنس متریال مهره و بدنه اتصالات double compression را خواهد داشت لذا در هنگام آچار کشی مابین مهره و بدنه و تیوب ابزار دقیق له شده و عمل آب بندی و نشتی گیری را انجام می دهد.

محل استفاده اتصالات double compression

دبل فرولها در صنایع مختلف مانند پتروشیمی ،خمیر و کاغذ ،آزمایشگاه ، هوانوردی،کشتی سازی ،صنایع دفاعی،تولید برق و صنایع سنگین استفاده می شوند.

نحوه نصب

نصب و باز کردن اتصالات فرولدار بسیار ساده می باشد.

ابتدا لوله را وارد فیتینگ میکنید و مهره را پیچ می کنید.با انجام اینکار بک فرول به صورت محوری به سمت فرول حرکت میکند و یک آببند موثر بر روی لوله ایجاد میکند.

فرول تغییر شکل داده ،فشرده شده که میتواند فشار اسمی لوله را تحمل کند.

طراحی دبل فرول باعث افزایش آستانه تحمل در قطر لوله ،دیواره ،ضخامت و سختی میشود و از طرف دیگر عملکردی بدون نشتی و آببند ایجاد میکند.